Slider
Wybierz kategorię:

Jagniątków położone jest u podnóża Karkonoszy w dolinie Wrzosówki (450-620 metrów n.p.m.) w bezpośrednim sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego oraz szlaków turystycznych mogących stać się początkiem pieszych jak i rowerowych wycieczek w góry.

 

Dawny Agnetendorf w XIX stało się popularną miejscowością turystyczną, która do dziś zachwyca piękną panoramą Karkonoszy oraz malowniczym położeniem wśród natury. To znakomite miejsce dla tych, którzy szukają odpoczynku od zgiełku miasta i codziennego pośpiechu, jak i tych, którzy cenią sobie swobodę oraz prywatność, szukając urokliwych miejsc poza zatłoczonymi turystycznymi kurortami.

 

Dzięki swojemu położeniu Jagniątków to także znakomite miejsce aby spędzać wolny czas aktywnie – wyruszając na piesze i rowerowe wycieczki w góry lub po okolicznych, malowniczych lasach. Z miejscowości prowadzą dwa szlaki turystyczne – Pod Dębem oraz Jagniątków – dzięki, którym możemy dotrzeć m.in. na Zamek Chojnik czy najwyższy szczyt północno-zachodniego Pogórza Karkonoszy, Grzybowiec czy Czarny Kocioł Jagniątkowski. Jagniątków również zimą zapewnia masę atrakcji – ukształtowanie terenu sprawia (jak w przypadku góry Chojnik), że śnieg zalega dłużej, co zapewnia świetne warunki dla amatorów narciarstwa biegowego, jak i miłośników mocniejszych przeżyć w postaci kuligu.

 

Jagniątków to nie tylko przyroda i piękne widoki, ale także bogata historia, której wielokulturowe dziedzictwo można napotkać na każdym kroku. Znajdująca się w pobliżu willa „Wisenstein“, dawny dom niemieckiego noblisty Gerharda Hauptmanna, a obecnie Muzeum Miejskie to niejedyne miejsce, które warto zobaczyć. W Jagniątkowie znajduje się jeden z najlepiej zaprojektowanych oraz zachowanych kościołów nawiązujących do architektury podhalańskiej – kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Warto również odwiedzić znajdujący się nieopodal Zamek Chojnik będący jedną z najbardziej znanych ruin Zamkowych na Dolnym Śląsku, z którego wież można podziwiać piękną karkonoską panoramę.